OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Aktualności

Zespół Działu Wiedzy o Sztuce, fot. Dział Promocji, MOCAK

Halo, MOCAK!

W każdy piątek między godziną 15 a 16 porozmawiamy o tym, co się dzieje w Muzeum, odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące MOCAK-u oraz dostępności naszej instytucji dla osób ze szczególnymi potrzebami. Do usłyszenia!

więcej ›

Funkcjonowanie Muzeum w dniach 11.2–27.3.2021

Informujemy, że w związku z koniecznymi pracami technicznymi w MOCAK-u od 11 lutego do 27 marca oferujemy wszystkim bilety ulgowe (7 zł).

więcej ›
Fot. R. Sosin

Biblioteka MOCAK-u otwarta!

Informujemy, że od 2 lutego 2021 Biblioteka MOCAK-u będzie otwarta dla czytelników. Zapraszamy od wtorku do soboty w godzinach 9–17. Czytelnia i możliwość pracy na miejscu pozostają zawieszone do odwołania.

więcej ›
/nowa-ksiegarnia-mocak-bookstore-bunkier - 32163

Nowa księgarnia MOCAK-bookstore-BUNKIER

Na literackiej mapie Krakowa pojawiło się nowe miejsce dla wielbicieli sztuki i książek. Przy Rynku Głównym 20 została otwarta księgarnia MOCAK-bookstore-BUNKIER będącą efektem współpracy Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki i MOCAK-u.

więcej ›
Wystawa //Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969//, widoczne prace Roberta Bubla, fot. Dział Promocji, MOCAK

Minioprowadzania. W Muzeum i online!

W lutym i marcu w każdą środę o godzinie 12 zapraszamy na minioprowadzania w języku polskim. Do spotkań można dołączyć na ekspozycji lub obejrzeć transmisję na żywo na Facebook-u MOCAK-u.

więcej ›
/wirtualne-oprowadzanie-po-bibliotece-mieczyslawa-porebskiego-mocakonline - 32372

Wirtualne oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego | #MOCAKonline

W środę 17 marca o godzinie 19 zapraszamy na oprowadzenie online po Bibliotece Mieczysława Porębskiego, które poprowadzi Magdalena Mazik.

więcej ›
Materiały organizatora

Głos w sprawie pisarstwa kobiet. Spotkanie online podczas Festiwalu Frankofonii 2021

W czwartek 11 marca o godzinie 17 Biuro Walonia-Bruksela w Polsce, Instytut Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zapraszają na spotkanie online z trzema pisarkami z WaloniiBrukseli: Veroniką Mabardi, Laurence Rosier i Annick Walachniewicz.

więcej ›
/studio-mocak-marcin-berdyszak-kola-obledu - 32338

Studio MOCAK. Marcin Berdyszak. Koła obłędu

MOCAK zaprasza na rozmowę z Marcinem Berdyszakiem poświęconą wystawie Koła obłędu. Artysta przybliży najważniejsze aspekty swoich prac, zastanowi się także nad rolą mitów i stereotypów w swojej twórczości.

więcej ›
/aktywne-czytanie-oto-jest-paryz-mocakonline - 32214

Aktywne czytanie. Oto jest Paryż | #MOCAKonline!

W sobotę 13 marca o godzinie 12 zapraszamy dzieci do siódmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Oto jest Paryż napisanej przez Miroslava Šaška. Na zajęciach spotkamy się online.

więcej ›
Fot. Dział Promocji, MOCAK

Warsztaty Eile. Za kulisami pracy redaktora | #MOCAKonline

W niedzielę 7 marca o godzinie 12 MOCAK zaprasza na warsztaty online dla młodzieży i dorosłych, podczas których wykonamy prototyp czasopisma. Uczestnicy dowiedzą się czym jest impozycja i składka. Poznają także najczęstsze typy oprawy i elementy składowe publikacji.

więcej ›