Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Fantazje krakowskie. Premiera. Spotkanie z Ryszardem Horowitzem

W poniedziałek 19 listopada o godzinie 18 zapraszamy do MOCAK-u na spotkanie z Ryszardem Horowitzem, znanym artystą i twórcą metaforycznych kolaży fotograficznych.

więcej ›

Spektakl Trakl Nieskończony w ramach Dni Austrii 2018

W środę 14 listopada o godzinie 19 MOCAK i Konsulat Generalny Austrii w Krakowie zapraszają na spektakl w reżyserii Pawła Zapendowskiego Trakl Nieskończony o poecie Georgu Traklu. Wydarzenie odbędzie się w ramach tegorocznych obchodów Dni Austrii.

więcej ›

Biblioteka otwarta w niedziele

We wszystkie niedziele podczas trwania wystawy Alicji Białej Wycinanki polskie, to jest do 9 grudnia 2018 roku, Biblioteka MOCAK-u będzie otwarta w godzinach 11–19. Zapraszamy!

więcej ›

Art Café. Otwarta dyskusja o sztuce

We wtorek 13 listopada w godzinach 17–19 MOCAK, Collaborate Kraków oraz Sokrates Cafe Kraków zapraszają na kolejną odsłonę Art Café.

więcej ›

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MOCAK-u

Jak co roku zapraszamy do MOCAK-u na Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. W niedzielę 18 listopada przez cały dzień można zwiedzać wszystkie wystawy w MOCAK-u bezpłatnie.

więcej ›

Kichka: Life Is a Cartoon na Warszawskim Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej

Podczas tegorocznego, 16. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się warszawska premiera filmu dokumentalnego Kichka: Life Is a Cartoon.

więcej ›

Aktywne czytanie. Czego tu się bać?

W sobotę 17 listopada o godzinie 12 zapraszamy dzieci do 10. roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Czego tu się bać? autorstwa Madleny Szeligi.

więcej ›

Okno pamięci. Obiekt upamiętniający Kristallnacht

Z inicjatywy MOCAK-u, Schaina and Josephina Lurje Memorial Foundation oraz Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen powstał obiekt Okno pamięci upamiętniający Kristallnacht z 9 listopada 1938 roku.

więcej ›

Sztuka pod ręką 2. Warsztaty z Krzysztofem M. Bednarskim

W sobotę 17 listopada o godzinie 15 zapraszamy na warsztaty z udziałem Krzysztofa M. Bednarskiego inspirowane pracą Projekt nagrody Wisławy Szymborskiej (dla fundacji jej imienia) z Kolekcji MOCAK-u.

więcej ›

Targi Książki o Sztuce w MOCAK-u

W weekend 8–9 grudnia w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK odbędzie się pierwsza edycja Targów Książki o Sztuce.

więcej ›