Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Kino letnie w MOCAK-u

Przez całe wakacje MOCAK zaprasza na wieczorne seanse filmowe nawiązujące do problematyki wystawy Natura w sztuce. Pokazy odbywać się będą w piątki o godzinie 21 w podcieniach MOCAK-u od 5 lipca do 30 sierpnia.

więcej ›

Muzeum u Ciebie, czyli autobus MOCAK-u

Ponieważ nie wszyscy mogą odwiedzać Muzeum, więc postanowiliśmy zorganizować Kolekcję Wizytującą. Przerobiliśmy autobus na salę wystawową. Pokazujemy fotografię, wideo oraz niewielkie instalacje aranżowane przez artystów w gablotach. Każdej prezentacji na miejscu towarzyszyć będą warsztaty oraz zajęcia edukacyjne.

więcej ›

Autobus MOCAK-u w Lanckoronie

W niedzielę 14 lipca o godz. 16 zapraszamy na oficjalną inaugurację projektu Muzeum u Ciebie – mobilnej wystawy sztuki współczesnej zaaranżowanej w autobusie MOCAK-u! Odbędzie się ona na rynku w Lanckoronie, w ramach festiwalu Terra Artis (14–21 lipca). Tym samym rozpoczynamy nasz objazd od Małopolski!

więcej ›

Filmowe piątki w MOCAK-u

Przez całe wakacje zapraszamy do MOCAK-u na filmowe piątki, na które składają się seanse filmowe On Art – Festiwalu Kina i Sztuki oraz plenerowe kino letnie.

więcej ›

Drugie Życie Książki

W niedzielę 28 lipca zapraszamy na specjalną edycję akcji Drugie Życie Książki organizowaną we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym.

więcej ›

Sound of MOCAK Summer 2019

W okresie letnim w przestrzeni wokół MOCAK-u Leszek „Hefi” Wiśniowski realizuje instalację dźwiękową Sound of MOCAK Summer 2019. Projekt realizowany jest między 5 lipca a 23 września 2019 roku

więcej ›

Projekt Po prostu sztuka. Goście z niepełnosprawnością intelektualną w MOCAK-u

W ramach projektu Po prostu sztuka edukatorzy i edukatorki kolejny raz mieli okazję do wymiany doświadczeń z ekspertkami z Fundacji Kultury bez Barier. Do współpracy zaprosiliśmy też studentki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego ze Studenckiego Koła Naukowego „Prototyp”. Efektem wspólnej pracy będą: przewodniki i proste teksty, materiały graficzne i pomoce dydaktyczne, na których bazie zorganizowane zostaną bezpłatne spotkania i warsztaty o charakterze integracyjnym.

więcej ›

Oprowadzanie w języku rosyjskim | экскурсия на русском языке по выставкам MOCAKа

W niedzielę 4 sierpnia o godzinie 15 zapraszamy na oprowadzanie w języku rosyjskim. Będziemy omawiać tendencje panujące w sztuce współczesnej na przykładzie wystaw w Muzeum

więcej ›

Warsztaty Po prostu sztuka. Marian Szulc

W sobotę, 3 sierpnia, o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty rodzinne inspirowane twórczością Mariana Szulca w ramach projektu Po prostu sztuka.

więcej ›