OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktualności

Aktualności

/biblioteka-mocak-u-otwarta-maj - 32654

Biblioteka MOCAK-u otwarta!

Od 4 maja 2021 wypożyczalnia Biblioteki MOCAK-u będzie otwarta dla czytelników. Zapraszamy od wtorku do soboty w godzinach 9–17. Nieczynna pozostaje czytelnia.

więcej ›
Zespół Działu Wiedzy o Sztuce, fot. Dział Promocji, MOCAK

Halo, MOCAK!

W każdy piątek między godziną 15 a 16 porozmawiamy o tym, co się dzieje w Muzeum, odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące MOCAK-u oraz dostępności naszej instytucji dla osób ze szczególnymi potrzebami. Do usłyszenia!

więcej ›
Fot. B. Makowski

Dzień / Noc Muzeów 2021 w MOCAK-u

W piątek 21 maja 2021 roku zapraszamy na Noc Muzeów do MOCAK-u! Zwiedzający będą mogli zobaczyć wystawy oraz wziąć udział w wydarzeniach zorganizowanych specjalnie z tej okazji. Muzeum będzie czynne w godzinach 11–22.

więcej ›
Wystawa //Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969//, widoczne prace Roberta Bubla, fot. Dział Promocji, MOCAK

Minioprowadzania. W Muzeum i online!

W lutym, marcu, kwietniu i maju w każdą środę o godzinie 12 zapraszamy na minioprowadzania w języku polskim. Do spotkań można dołączyć na ekspozycji lub obejrzeć transmisję na żywo na Facebook-u MOCAK-u.

więcej ›
Warsztaty T-O-G-E-T-H-E-R: building unity through Art, 2020, fot. P. Pietruszka

Międzypokoleniowe warsztaty Portret rodzinny

W sobotę 22 maja w godzianch 12–14 z okazji Święta Rodziny Krakowskiej zapraszamy na wielopokoleniowe warsztaty Portret rodzinny. Zajęcia odbędą się na świeżym powietrzu w podcieniach Muzeum z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

więcej ›
Fot. R. Sosin

Poznaj MOCAK! Mobilne Muzeum na Błoniach

W niedzielę, 23 maja 2021 roku, od godziny 10 do 18 w ramach Święta Rodziny Krakowskiej zapraszamy na Błonia, gdzie zagości mobilny punkt informacyjny – autobus MOCAK-u.

więcej ›
Fot. R. Sosin

Święto Rodziny Krakowskiej z MOCAK-iem

Podczas tegorocznej edycji Święta Rodziny Krakowskiej (21–23 maja) zapraszamy na międzypokoleniowe warsztaty oraz do mobilnego Muzeum na Błoniach!

więcej ›
/prace-z-kolekcji-mocak-u-na-krakowskim-tramwaju - 32689

Prace z Kolekcji MOCAK-u na krakowskim tramwaju

Na początku bieżącego roku na ulice Krakowa wyruszył tramwaj z wielkoformatowymi reprodukcjami prac Shinjiego Ogawy i Oskara Dawickiego z Kolekcji MOCAK-u.

więcej ›
Fot. Dział Promocji, MOCAK

Klub Czytelniczy Sztuka Opowieści #14 Przekrój Eilego | Potkaj #MOCAKonline

W niedzielę 30 maja o godz. 18 Biblioteka MOCAK-u zaprasza na spotkanie online Klubu Czytelniczego Sztuka Opowieści, podczas którego będziemy rozmawiać o książce Tomasza Potkaja Przekrój Eilego. Biografia całego tego zamieszania z uwzględnieniem psa Fafika.

więcej ›
/ciche-godziny-w-mocak-u - 32656

Ciche godziny w MOCAK-u

W każdą środę od 17 do 19 w MOCAK-u obowiązują ciche godziny, podczas których w przestrzeni ekspozycyjnej nie będą organizowane wydarzenia, oprowadzania czy warsztaty, a prace emitujące głośne dźwięki oraz intensywne światło zostaną ściszone lub wyłączone.

więcej ›