Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Herta Müller w MOCAK-u

W czwartek 19 września o godzinie 18 zapraszamy na spotkanie z laureatką Literackiej Nagrody Nobla Hertą Müller, podczas którego autorka zaprezentuje swoje kolaże.

więcej ›

Natura w sztuce

Ukazał się katalog wystawy z najważniejszego cyklu MOCAK-u. Zawiera on reprodukcje prac ponad 70 artystów oraz teksty autorstwa Doroty Łagodzkiej, Marii Anny Potockiej, Claudii Roth, Mateusza Salwy i Wolfganga Welscha, którzy z różnych perspektyw przyglądają się przenikaniu się natury i sztuki.

więcej ›

Warsztaty Po prostu sztuka. Robert Maciejuk

W sobotę, 14 września, o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty rodzinne inspirowane twórczością Roberta Maciejuka w ramach projektu Po prostu sztuka.

więcej ›

Witkacy w Rzymie

MOCAK oraz Instytut Polski w Rzymie zapraszają na wystawę Genialny psychoholik, poświęconą twórczości Witkacego. Ekspozycję można oglądać od 17 września do 31 października. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 września o godzinie 20.00 w Instytucie Polskim w Rzymie.

więcej ›

Muzeum u Ciebie w ramach Kombinatu Kultury

W sobotę 21 września zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury. Jedną z atrakcji Kombinatu Kultury będzie Kolekcja Wizytująca – mobilna wystawa sztuki współczesnej zaaranżowana w autobusie MOCAK-u! Każdy chętny będzie mógł ją zwiedzić z przewodnikiem.

więcej ›

Porozmawiaj o sztuce! Filmy o Kolekcji MOCAK-u

MOCAK prezentuje swoją najnowszą produkcję – cykl krótkich filmów Porozmawiaj o sztuce!

więcej ›

Akcja społeczna Wielorazówka

Uczestnicy w ramach warsztatów uszyją wielorazowe woreczki z powodzeniem zastępujące torebki foliowe na warzywa i owoce. Po stworzeniu własnego woreczka każdy będzie mógł zdecydować, czy chce wziąć go do domu, czy przekazać w ramach akcji do pobliskich sklepów spożywczych.

więcej ›

Wodne wyzwanie. Drużynowa gra planszowa

W sobotę 28 września o godzinie 12 zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w drużynowej grze planszowej Wodne wyzwanie w przestrzeni wystawy Natura w sztuce.

więcej ›

Księgarnia Bunkra Sztuki i MOCAK-u w centrum Krakowa


Bunkier Bookstore MOCAK to księgarnia artystyczna będąca efektem współpracy Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Rozpocznie działalność 1 września o godzinie 11. Zapraszamy!

więcej ›

Aktywne czytanie. Głos

W sobotę 21 września o godzinie 12 zapraszamy dzieci do siódmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Głos napisanej przez Michała Bogdanowicza i zilustrowanej przez Julię Cybis (Ezop, Warszawa 2014).

więcej ›