Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Spotkania w pracowniach artystów z Krakowa

W sobotę 24 lutego o godzinie 15 zapraszamy na oprowadzanie po pracowni Cecylii Malik, której prace można zobaczyć na wystawie "Artyści z Krakowa. Generacja 1970–1979".

więcej ›

Sztuka w obronie człowieka

MOCAK oraz Polska Akcja Humanitarna zapraszają młodzież i osoby dorosłe do udziału w cyklu warsztatów poświęconych współczesnym problemom społecznym widzianym z perspektywy lokalnej i globalnej.

więcej ›

Smog Free Project w MOCAK-u. Spotkanie z Daanem Roosegaarde’em

16 lutego o 18 zapraszamy do sali audiowizualnej na spotkanie z Daanem Roosegaarde’em, inicjatorem Smog Free Project.

więcej ›

Wtorki z Kolekcją

W lutym, w ramach całorocznego projektu Wtorki z Kolekcją, prezentujemy autorski wybór filmów Wojciecha Bruszewskiego Dziesięć prac (YYAA, Tekst-drzwi, Dotknięcie video 7, Dotknięcie video 5, Dotknięcie video 1, Łyżeczka, Paczka zapałek, Dotknięcie video 8, Wejście – wyjście, Outside) z lat 1973–1977.

więcej ›

Konkurs W ramach sztuki

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat do udziału w konkursie organizowanym przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK i wydawnictwo A-BA-BA-HA-ŁA-MA-HA.

więcej ›

Zabawy z książką ukraińską. Warsztaty dla dzieci

MOCAK i ukraińskie wydawnictwo A-BA-BA-HA-ŁA-MA-HA zapraszają dzieci w wieku od 6 do 10 lat na warsztaty inspirowane książką Iwana Małkowicza Liza i jej sny z ilustracjami Żeni Hapczynskiej. Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 lutego w godzinach 11–12.30 w sali audiowizualnej.

więcej ›

Oprowadzania po Bibliotece Mieczysława Porębskiego w języku angielskim

Codziennie od wtorku do soboty o godzinie 15 zapraszamy na oprowadzania w języku angielskim po Bibliotece Mieczysława Porębskiego.

więcej ›

Wzornik z Moniką Drożyńską – warsztaty artystyczne

Zapraszamy na warsztaty z cyklu Wzornik. Tym razem spotkanie poprowadzi artystka Monika Drożyńska, której prace można zobaczyć na wystawie Artyści z Krakowa. Generacja 1970–1979.

więcej ›

Ferie w MOCAK-u

W czasie tegorocznych ferii zimowych województwa małopolskiego odwiedzający Muzeum mogą liczyć na wiele atrakcji. Jak co roku planujemy warsztaty otwarte, spotkania dla grup zorganizowanych oraz lekcje muzealne. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów.

więcej ›

Call for papers – czasopismo „MOCAK Forum”

Redakcja rocznika „MOCAK Forum” zaprasza do nadsyłania tekstów do 14. numeru czasopisma, który ukaże się w 2018 roku.

więcej ›