Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Wernisaż Wycinanek polskich Alicji Białej

W piątek 5 października o godzinie 18 zapraszamy do Biblioteki MOCAK-u na wernisaż wystawy Wycinanki polskie Alicji Białej z udziałem artystki, Marcina Świetlickiego oraz Jarosława Borowca.

więcej ›

Biblioteka zamknięta

Informujemy, że 25 września Biblioteka MOCAK-u będzie zamknięta z powodu montażu wystawy Alicji Białej Wycinanki polskie.

więcej ›

Sztuka pod ręką 2. Warsztaty z Oskarem Dawickim

W sobotę 29 września o godzinie 15 zapraszamy na warsztaty z udziałem Oskara Dawickiego inspirowane pracą Drzewo wiadomości.

więcej ›

Oprowadzanie po wystawie Ojczyzna w sztuce

W niedzielę, 30 września, o godzinie 17 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Ojczyzna w sztuce. Będzie to ostatnia szansa na zobaczenie ekspozycji!

więcej ›

Współpraca syryjskiej poetki Kholoud Charaf z Biblioteką MOCAK-u

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka MOCAK-u współpracuje z Kholoud Charaf, syryjską poetką, krytyczką sztuki i publicystką, która przebywa w Krakowie jako stypendystka programu ICORN – Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia dla pisarek i pisarzy, którzy z powodu prześladowań nie mogą żyć i tworzyć we własnej ojczyźnie.

więcej ›

Festiwal Kultury bez Barier w MOCAK-u

Z okazji 6. Warszawskiego Festiwalu Kultury bez Barier zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych, w tym osoby z niepełnosprawnościami, na warsztaty i zajęcia edukacyjne o charakterze integracyjnym.

więcej ›

Przemilczane. Spotkanie z Joanną Ostrowską

MOCAK oraz Wydawnictwo Marginesy zapraszają 11 października o godz. 19 na spotkanie z dr Joanną Ostrowską, poświęcone jej książce Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej. Rozmowę poprowadzi dr hab. Roma Sendyka.

więcej ›

Konferencja Studia nad pamięcią w Polsce. Stan i kierunki badań

Zapraszamy na otwartą część konferencji Studia nad pamięcią w Polsce. Stan i kierunki badań, czyli panel dyskusyjny Czy memory studies mają przyszłość w Polsce, który odbędzie się w piątek, 28 września, w godzinach 11–13.

więcej ›

MOCAK na Powiślu

MOCAK otworzył nowy Punkt Promocyjny w Krakowie!

więcej ›

Karta Krakowska

W ramach programu Karty Krakowskiej stworzony zostanie system zniżek, ulg, przywilejów i uprawnień.

więcej ›