OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Edukacja

Edukacja

Dział Wiedzy o Sztuce MOCAK-u poprzez swoją działalność stara się upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę, w którym każdy, bez względu na wiek czy status społeczny, może wziąć udział w rozmowie na jej temat. Umożliwiamy aktywne spotkania zarówno ze sztuką współczesną, jak i z jej twórcami, kolekcjonerami i komentatorami. Projekty edukacyjne realizowane przez Muzeum mają na celu eksplorowanie świata sztuki współczesnej przez ich uczestników oraz spróbowanie własnych sił w twórczych działaniach.

MOCAK-edu proponuje warsztaty dla różnych grup wiekowych – od przedszkolaków po seniorów. Projekty edukacyjne Muzeum mają za zadanie otwierać i uwrażliwiać na sztukę już od najmłodszych lat, a jednocześnie pokazywać, że na edukację nigdy nie jest za późno. W ofercie Muzeum znajdują się warsztaty i lekcje muzealne, które dostosowane są do potrzeb młodszych i starszych odbiorców.

Projekty edukacyjne Muzeum skierowane są również do różnych grup społecznych – osób niepełnosprawnych, nauczycieli i edukatorów, mieszkańców mniejszych miejscowości i osób obciążonych różnymi formami ekskluzji społecznej. MOCAK skupia się w sposób szczególny na mieszkańcach Zabłocia i Podgórza, bezpośrednich sąsiadach Muzeum, dążąc do tego, aby cała okolica stała się miejscem przyjaznym sztuce współczesnej.

W ramach MOCAK-edu organizowane są nie tylko spotkania z artystami, ale także wspólne z nimi działania artystyczne. Uczestnicy projektów mieli już okazję wraz z artystami rysować komiksy czy malować murale. Projekty te powstają zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i miejskiej. Zajęcia edukacyjne prowadzone są także w innych instytucjach, szkołach i przedszkolach.

Aktualności

/sztuka-dostepna-w-mocak-u-krakers-cracow-art-week - 32625

Sztuka dostępna w MOCAK-u | KRAKERS Cracow Art Week

W czwartek 17 czerwca od godziny 12 do 13.30 w ramach tegorocznej edycji KRAKERS Cracow Art Week zapraszamy na spotkanie o dostępności, podczas którego będzie można zapoznać się z tyflografikami i opracowaniami dotykowymi dzieł z naszej Kolekcji.

więcej ›
/sztuka-na-wyciagniecie-reki - 32468

Sztuka na wyciągnięcie ręki

Sztuka na wyciągnięcie ręki to nowy projekt stworzony z myślą o odbiorcach niewidomych i słabowidzących. Cykl składa się z audiodeskrypcji przedstawiających prace z Kolekcji MOCAK-u.

więcej ›
Krištof Kintera, //The Room Full of Red//, 2008, instalacja, Kolekcja MOCAK-u, fot. R. Sosin

Oprowadzanie po wystawach Kolekcji MOCAK-u | KRAKERS Cracow Art Week

We wtorek 15 czerwca o godzinie 16 zapraszamy na oprowadzanie w języku polskim po wystawach Dialog z przestrzenią i Współczesne modele realizmu. Wydarzenie jest częścią tygodnia otwartych galerii krakowskich KRAKERS.

więcej ›
Karolina Kowalska, //Klosze na świetlówki//, obiekt, 120 cm, Kolekcja MOCAK-u

Oprowadzanie w języku ukraińskim | Екскурсія виставками Колекції MOЦAKу українською мовою | KRAKERS Cracow Art Week

W środę 16 czerwca o godzinie 16 zapraszamy na oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawach: Dialog z przestrzenią i Współczesne modele realizmu. Wydarzenie jest częścią tygodnia otwartych galerii krakowskich KRAKERS.

więcej ›
Widok z wystawy //Współczesne modele realizmu//, na pierwszym planie widoczna praca: Hans Op de Beeck, //Brian//, 2018, rzeźba, Kolekcja MOCAK–u, fot. R. Sosin

Oprowadzanie po wystawach Kolekcji MOCAK-u w języku angielskim | KRAKERS Cracow Art Week

W czwartek 17 czerwca o godz. 16 zapraszamy na oprowadzanie w języku angielskim po wystawach : Dialog z przestrzenią i Współczesne modele realizmu. Wydarzenie jest częścią tygodnia otwartych galerii krakowskich KRAKERS.

więcej ›