OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Ekspres Polarny//

Aktywne czytanie. Ekspres Polarny

21.12.2019 godz. 12–13.30

Opublikowano: 04.12.2019

W sobotę 21 grudnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Ekspres Polarny napisanej oraz zilustrowanej przez Chrisa Van Allsburga w tłumaczeniu Agaty Mietlickiej (Wydawnictwo Tekturka).

Dlaczego dzieciom oczekującym na Świętego Mikołaja zamiast sań zaprzęgniętych w renifery ukazał się pociąg? Czym jest tytułowy Ekspres Polarny i dokąd wiezie swoich pasażerów? Dowiemy się tego, wyruszając razem z bohaterami książki w niezwykłą podróż. Spotkamy elfy, Świętego Mikołaja i wyczarujemy świąteczny nastrój. Dowiemy się, jakie przygody spotkały pierwszy gwiazdkowy prezent i czy wszystkim po podróży na biegun północny udało się wrócić do domu.

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces wspólnego czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w lekturze.

Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi opowieściami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.

Chris Van Allsburg – rzeźbiarz, rysownik, ilustrator i pisarz. Jego zainteresowanie rysunkiem zaowocowało pierwszą książką The Garden of Abdul Gasazi. Autor bestsellerów takich jak Jumanji i Ekspres Polarny, które zostały zaadaptowane na pełnometrażowe filmy. Łącznie napisał oraz zilustrował 20 książek – po polsku oprócz Ekspresu Polarnego ukazała się także Zathura. Kosmiczna przygoda.

 

Wstęp 10 zł*, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 36.

 

* dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł