OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktywne czytanie. //Konik i Koninka//

Aktywne czytanie. Konik i Koninka

19.11.2022 godz. 12

Opublikowano: 31.10.2022

W sobotę, 19 listopada, o godzinie 12 z­­apraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Konik i Koninka Mai Dobkowskiej z ilustracjami Barbary Sobczyńskiej (wydawnictwo: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Tęcza” w Krakowie).

Podczas warsztatów dowiemy się, jak wygląda codzienność Konika – niezwykłego chłopca z zespołem Downa oraz jego rodziny. Spojrzenie na świat oczami bohatera będzie punktem wyjścia do rozmowy o niepełnosprawności. Ponadto opowieść zostanie wzbogacona dźwiękiem na żywo!

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników. Proces czytania jest przeplatany krótkimi działaniami plastycznymi, ruchowymi i sensorycznymi, które pomagają uczestnikom zanurzyć się w opowieści. Dzięki zajęciom mają oni okazję nie tylko zapoznać się z pięknie ilustrowanymi historiami, ale także dostrzec w książce możliwość przygody.


Opłata za udział wynosi 14 zł od osoby*. Bilet umożliwia zwiedzenie Muzeum w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Muzeum zapewnia materiały. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl. W zgłoszeniu  należy podać liczbę zainteresowanych, a w przypadku dzieci także ich wiek.

* Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz krakowskiej Karty N wstęp 2 zł.