Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Archiwum

Wtorki z Kolekcją. Lars Laumann

W listopadzie oraz grudniu, w ramach całorocznego projektu Wtorki z Kolekcją, prezentujemy pracę Larsa Laumanna Zamknij się, dzieciaku, to nie bingo.

więcej ›

Twórcza Kolekcja – nowe zeszyty edukacyjne do pobrania

Najnowszy, 11. zeszyt z cyklu Twórcza Kolekcja poświęcony jest pięciu dziełom ze zbiorów Muzeum: Z mojego okna Józefa Robakowskiego, Mapa Małgorzaty Markiewicz, Zjednoczony świat – wersja totalitarna Jarosława Kozłowskiego oraz Ojczysty i Macierzysta Jadwigi Sawickiej.

więcej ›

Emese Kürti. Nieposłuszni. Granice sprzeciwu w węgierskiej sztuce eksperymentalnej

W sobotę 24 listopada o godzinie 18 zapraszamy na wykład doktor Emese Kürti – trzecią odsłonę projektu RESEARCH TANK Fundacji Nośna oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

więcej ›

Pokaz filmu Moje Włochy

Zapraszamy na pokaz filmu w reżyserii Brunona Colelli Moje Włochy, który odbędzie się w niedzielę, 18 listopada, o godzinie 18. Wydarzenie towarzyszy wystawie Karol Marks vs Moby Dick. Analiza formy i rozbiórka idei Krzysztofa M. Bednarskiego. W pokazie wezmą udział artysta oraz reżyser filmu. Wstęp wolny.

więcej ›

Październikowe nowości w Bibliotece MOCAK-u 2018

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi pozycjami dostępnymi w Bibliotece. W poniżej zamieszczonym pliku przedstawiamy listę książek, które w październiku zostały włączone do naszego księgozbioru.

więcej ›

MOCAK na targach książki

W październiku oraz listopadzie zapraszamy do odwiedzania stoiska Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK podczas licznych imprez poświęconych literaturze.

więcej ›

Karta Krakowska

W ramach programu Karty Krakowskiej stworzony zostanie system zniżek, ulg, przywilejów i uprawnień.

więcej ›

Jacek Maria Stokłosa. Galeria Krzysztofory

W imieniu Galerii Starmach zapraszamy na wystawę Jacek Maria Stokłosa. Galeria Krzysztofory. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 6 listopada, o godzinie 18 (ul. Węgierska 5, Kraków).

więcej ›

Projekt edukacyjny KRAJ:OBRAZY

W 2018 roku Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK realizuje projekt KRAJ:OBRAZY, który dotyczy społeczno-kulturowej tożsamości współczesnego człowieka widzianej w szczególności przez pryzmat sztuki współczesnej.

więcej ›

Witkacy w Düsseldorfie

MOCAK wspólnie z Instytutem Polskim w Düsseldorfie przygotował wystawę Genialny chuligan, poświęconą twórczości Witkacego. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem. Ekspozycję można oglądać od 7 września do 7 grudnia.

więcej ›