OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Art Café//. Otwarta dyskusja o sztuce i spotkanie z Piotrem Lutyńskim | PL, ENG

Art Café. Otwarta dyskusja o sztuce i spotkanie z Piotrem Lutyńskim | PL, ENG

13.11.2021 godz. 15

Opublikowano: 03.11.2021

W sobotę 13 listopada o godzinie 15 Grupa Mosaic, Fundacja Edukacyjna Nausika i MOCAK zapraszają na kolejną odsłonę rozmów o sztuce dla każdego – Art Café. Tym razem tradycyjna formuła wydarzenia będzie wzbogacona o spotkanie z artystą Piotrem Lutyńskim, podczas którego wspólnie zastanowimy się, czym jest sztuka współczesna.

Spotkania w tym cyklu opierają się na dyskusji prowadzonej równolegle w kilkuosobowych grupach, dla której kontekstem są własne doświadczenia uczestników oraz emocje wzbudzane w nich przez prace. Nad przebiegiem rozmów czuwają moderatorzy przydzieleni do każdej z grup. Listopadowa edycja wydarzenia będzie podzielona na dwie części. Pierwsza odbędzie się tradycyjnie na wybranych wystawach. W drugiej uczestnicy przeniosą się do sali audiowizualnej, gdzie odbędzie się spotkanie z Piotrem Lutyńskim.

Udział w wydarzeniu to okazja do uważnego przyjrzenia się wystawom Kolekcji MOCAK-u: Sztuka karmi sztukę, Artysta jest obecny i Architektura jako symbol, tekst i tło. Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim i angielskim. Części wspólne odbędą się w języku angielskim, a w razie potrzeby będą tłumaczone. Spotykamy się o 15 przed Muzeum.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Mosaic Art prowadzonego przez Stowarzyszenie Zwykłe Mosaic oraz projektu Latająca Kawiarnia, prowadzonego przez Fundację Edukacyjną Nausika. Oba projekty finansowane są ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.

Zapisy przyjmuje Stowarzyszenie Zwykłe Mosaic przez formularz: https://forms.gle/mkv3eR8rLfMRdwFW9

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania oraz wytycznych sanitarnych zamieszczone są na stronie internetowej Muzeum w zakładce „Regulamin zwiedzania Muzeum” >>
Limit miejsc: 40.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Fundusz Solidarności i Unii Europejskiej