OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Dzień Wolnej Sztuki w MOCAK-u

Dzień Wolnej Sztuki w MOCAK-u

27.04.2019 godz. 12

Opublikowano: 10.04.2019

W sobotę 27 kwietnia 2019 roku w godzinach 12–14 zapraszamy do wzięcia udziału w Dniu Wolnej Sztuki.

Jak co roku uczestnicy zostaną zaproszeni do spokojnego, dokładnego obejrzenia pięciu wybranych prac z Kolekcji MOCAK-u, Biblioteki Mieczysława Porębskiego oraz wystaw czasowych.

Z pomocą wolontariuszy poprzez zadawanie prostych pytań spróbujemy odnaleźć w poszczególnych pracach treści, których można nie dostrzec, oglądając wystawy w pośpiechu. W kontakcie ze sztuką pomogą też drobne działania warsztatowe.

Spotkanie będzie kontynuowane w Bibliotece MOCAK-u, gdzie wszyscy uczestnicy będą mieli okazję podzielić się wrażeniami i podyskutować.

Tym razem do współpracy przy okazji Dnia Wolnej Sztuki w MOCAK-u zaprosiliśmy grupę studentów kierunku art & design z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego. O pracach opowiedzą: Jakub Cisowski, Anna Czyż, Olena Devero, Adrianna Dziwoń, Angelika Harat, Marta Romankiv, Magdalena Noga, Jakub Maciejczyk.

koordynacja: Krzysztof Marchlak

Dzień Wolnej Sztuki to ogólnopolska akcja, która od 2011 roku odbywa się równolegle w kilkudziesięciu muzeach i galeriach. Więcej na jej temat >> www.dzienwolnejsztuki.pl

Wstęp dla wszystkich uczestników akcji w cenie biletu ulgowego (7 zł). Nie obowiązują zapisy.