OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Kino letnie w MOCAK-u. //Pogorzelisko//

Kino letnie w MOCAK-u. Pogorzelisko

13.07.2018 godz. 21

Opublikowano: 09.07.2018

Przez całe wakacje zapraszamy na wieczorne seanse filmowe nawiązujące do problematyki wystawy Ojczyzna w sztuce. Pokazy odbywają się w piątki o godzinie 21 w podcieniach MOCAK-u od 29 czerwca do 31 sierpnia.

Wstęp wolnyWszystkie filmy z polskimi napisami.

Każda z projekcji zostanie poprzedzona wstępem dotyczącym ukazywania ojczyzny w kinie, opracowanym przez filmoznawcę Adriana D. Kowalskiego.

W piątek, 13 lipca o godzinie 21 zapraszamy na film

Pogorzelisko
Incendies
2010
reż. Denis Villeneuve
2 godz. 10 min

Jeanne i Simon Marwanowie, rodzeństwo, w czasie odczytywania przez notariusza ostatniej woli ich matki otrzymują dwie koperty: jedną dla ich ojca, którego uważali za zmarłego, a drugą dla brata, o którego istnieniu nie mieli pojęcia. Jeanne odnajduje w tym klucz do milczenia matki na kilka tygodni przed śmiercią. Decyduje się natychmiast wyjechać na Bliski Wschód, by poznać nieznaną dotąd przeszłość swojej rodziny. Simon nie przywiązuje początkowo tak wielkiej wagi do testamentu matki, jednak po pewnym czasie rusza za siostrą. Wkrótce poznają rozdzierającą serce historię matki i odkrywają tragiczne przeznaczenie wykute przez wojnę i nienawiść oraz… niesamowitą odwagę tej wyjątkowej kobiety.

Zdobywca nagrody głównej Grand Prix na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2010 roku, nagrody głównej Festiwalu Filmowego w Wenecji w 2010 roku, nagrody  ubliczności na Sopot Film Festiwal 2011. Nominacja do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny w 2011 roku.

Zwiastun >>

Pełny program kina letniego w MOCAK-u >>