OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Kwiecień 2016

Kwiecień 2016

W kwietniu 2016 roku w MOCAK-u odbyło się wiele wydarzeń edukacyjnych.

Pierwszym z nich, zrealizowanym 5 kwietnia, były warsztaty antydyskryminacyjne Szukanie siebie w innych, dla uczniów Prywatnego Gimnazjum nr 3 w Krakowie, należącego do Fundacji Szkolnej DONA.

Kolejnym wydarzeniem były warsztaty dla młodzieży i dorosłych Factory 2 – reinterpretacje. Rozpoczęły one serię warsztatów z cyklu Sto lekcji o Kolekcji, realizowanego w ramach programu Edukacja kulturalna, dofinansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie, które odbyło się w przestrzeni Kolekcji MOCAK-u 10 kwietnia, było prezentacją interaktywnej instalacji Krystiana Lupy Live Factory 2. Wspólnemu oglądaniu ekspozycji i poznawaniu historii spektaklu towarzyszyły warsztaty, podczas których uczestnicy mogli wcielić się w aktorów teatru.

W ramach tego cyklu 18 kwietnia odbyło się także dwoje warsztatów dla Szkoły Specjalnej nr 2 w Krakowie. Zajęcia pod tytułem Opowiadanie obrazem i Prywatna ikonoteka przeprowadzone zostały w Bibliotece MOCAK-u i odnosiły się do prac z Kolekcji Muzeum, prezentowanych w Bibliotece Mieczysława Porębskiego.

Oprowadzania po Kolekcji MOCAK-u i wystawie Medycyna w sztuce wzbogaciły tegoroczną edycję Cracow Gallery Weekend Krakers, do której po raz kolejny przyłączyło się Muzeum. W ramach wydarzenia od 22 do 24 kwietnia przeprowadzony został również konkurs. Poprawne rozwiązanie krzyżówki, która odnosiła się do prac z Kolekcji MOCAK-u, było warunkiem udziału w losowaniu nagród. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a ze zwycięzcami skontaktowaliśmy się osobiście.

W sobotę 23 kwietnia zwiedzający mieli okazję bliżej przyjrzeć się pięciu wybranym pracom z Kolekcji MOCAK-u oraz wykonać własnoręcznie zaprojektowane przypinki, inspirowane poznanymi dziełami. Wydarzenie to zostało zrealizowane w ramach ogólnopolskiego Dnia Wolnej Sztuki. Tematem łączącym wybrane dzieła i część warsztatową była multiplikacja.

26 kwietnia zagraniczni studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wzięli udział w wydarzeniu Sztuka inwestowania w sztukę, współrealizowanym przez MOCAK. Po wysłuchaniu wystąpień specjalistów uczestnicy udali się na ekspozycję Kolekcji MOCAK-u, aby wziąć udział w warsztatach rozwijających zagadnienia poruszane na spotkaniu.

W ramach projektu Muzeum przyjazne seniorom 28 kwietnia osoby skupione wokół krakowskiego Klubu Seniora Akademii Pełni Życia oraz Centrum Aktywności Seniora „Senior w Centrum”, zapoznały się bliżej z wystawą Medycyna w sztuce.