OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Poczytaj książki nocą//

Poczytaj książki nocą

Podczas Nocy Muzeów 2013 zaprosiliśmy wszystkich zwiedzających – zarówno dzieci, jak i dorosłych – do współtworzenia unikatowych książek artystycznych oraz do "czytania książek nocą". Była to również okazja do zapoznania się z książkami artystycznymi ze zbiorów Biblioteki.

Warsztaty składały się z trzech części – pierwsza polegała na przetworzeniu książki ekonomicznej Ekonomika przedsiębiorstw przemysłowych (z 1972 roku). Otrzymując stronę z książki, każdy uczestnik miał za zadanie podkreślić lub skreślić słowa, które dla niego/niej były niezrozumiałe. Tytuł drugiego zadania – Przepisy – stanowił grę słowną, a polegało ono na twórczej interpretacji opisów prac z aktualnych wystaw. Wybierając elementy zdań uczestnicy stworzyli własne „przepisy” na sztukę. Celem ostatniego zadania było zestawienie prac z Kolekcji MOCAK-u w zaskakujący sposób, by stworzyć unikatową narrację.

Wszystkie prace stworzone podczas Nocy Muzeów zostaną złożone w trzy unikatowe książki, które przedstawią różnorodne sposoby interpretacji trzech różnych zadań warsztatowych.