OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Powtórka z historii sztuki. Sztuka – artysta – dzieło//

Powtórka z historii sztuki. Sztuka – artysta – dzieło

23.03.2024 godz. 16

Opublikowano: 29.12.2023

W sobotę, 23 marca, o godzinie 16 zapraszamy na spotkanie online z cyklu Powtórka z historii sztuki >> pod tytułem Sztuka – artysta – dzieło.

Sztuka nigdy nie rodzi się w próżni – kontekst powstania dzieła ma niebagatelne znaczenie zarówno dla jego formy, jak i treści. Podczas ostatniej Powtórki z historii sztuki przyjrzymy się wszystkiemu, co wpływało na kształt dzieł na przestrzeni wieków – omówimy funkcje, jakie pełniła sztuka, poznamy cele przyświecające artystkom i artystom w trakcie procesu twórczego, zobaczymy również w jaki sposób zorganizowane było życie artystyczne podczas poszczególnych epok historycznych. Wszystkie te informacje przydadzą nam się w drugiej, praktycznej części spotkania, kiedy wspólnie zastanowimy się nad tym, jak wykorzystać zdobytą wiedzę, aby osadzić przykłady z wypracowania maturalnego w odpowiednich kontekstach.

Spotkania odbywają się w kameralnych grupach. Prowadzone będą na platformie Zoom. Opłata za udział wynosi 20 zł. BILETY do kupienia online pod tym linkiem >> https://bilety.mocak.pl/

Po zakupie biletu zostaną do Państwa przesłane szczegółowe wskazówki dotyczące udziału w spotkaniu. Jeśli w ciągu 24 godzin nie otrzymają Państwo e-maila zwrotnego, bardzo prosimy o sprawdzenie folderu spam oraz kontakt z Działem Wiedzy o Sztuce w MOCAK-u pod adresem edukacja@mocak.pl lub pod numerem telefonu 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16).

Prowadzenie:

Przemysław Ciępka – przewodnik i edukator w MOCAK-u, laureat olimpiady z historii sztuki oraz absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od ośmiu lat jako korepetytor z dużymi sukcesami przygotowuje licealistów i licealistki do matury z historii sztuki. Miłośnik współczesnej architektury oraz wszelkich zagadnień z zakresu kultury wizualnej.