OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Powtórka z historii sztuki. Treści jawne i ukryte//

Powtórka z historii sztuki. Treści jawne i ukryte

02.03.2024 godz. 16

Opublikowano: 29.12.2023

W sobotę, 2 marca, o godzinie 16 zapraszamy na spotkanie online z cyklu Powtórka z historii sztuki >> pod tytułem Treści jawne i ukryte.

Sztuka dawna posługiwała się skomplikowanym językiem ikonografii, przy pomocy którego komunikowała się z odbiorczyniami i odbiorcami. Podczas szóstych zajęć z cyklu Powtórka z historii sztuki przyjrzymy się bliżej najważniejszym motywom ikonograficznym, dowiemy się jak rozpoznawać poszczególnych świętych i bohaterów mitologicznych, a także poznamy najczęściej występujące motywy w sztuce świeckiej.

Spotkania odbywają się w kameralnych grupach. Prowadzone będą na platformie Zoom. Opłata za udział wynosi 20 zł. BILETY do kupienia online >>

Po zakupie biletu zostaną do Państwa przesłane szczegółowe wskazówki dotyczące udziału w spotkaniu. Jeśli w ciągu 24 godzin nie otrzymają Państwo e-maila zwrotnego, bardzo prosimy o sprawdzenie folderu spam oraz kontakt z Działem Wiedzy o Sztuce w MOCAK-u pod adresem edukacja@mocak.pl lub pod numerem telefonu 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16).

Prowadzenie:

Przemysław Ciępka – przewodnik i edukator w MOCAK-u, laureat olimpiady z historii sztuki oraz absolwent historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od ośmiu lat jako korepetytor z dużymi sukcesami przygotowuje licealistów i licealistki do matury z historii sztuki. Miłośnik współczesnej architektury oraz wszelkich zagadnień z zakresu kultury wizualnej.