OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//W labiryncie wyobraźni mieszka...//

W labiryncie wyobraźni mieszka...

27 listopada 2011 roku odbyły się warsztaty dla dzieci „W labiryncie wyobraźni mieszka…”. Podróż do świata fantazji i wyobrażeń rozpoczęło zwiedzanie Kolekcji MOCAK. W przestrzeni ekspozycyjnej dzieci miały do wykonania kilka odwołujących się do wyobraźni zadań.

Oglądając pracę Krzysztofa Pendereckiego, uczestnicy utworzyli „żywą pięciolinię” i podskakując, wygrywali nuty ulubionych piosenek.

Inspiracją do kolejnego zadania była praca Janka Simona „Zegar”. Niekonwencjonalny 14-godzinny zegar stworzony przez artystę rozbudził wyobraźnię, dzieci wymyśliły i namalowały swoje zegary mierzące czas w serduszkach, kotach, lodach, kwiatach i wielu innych pomysłowych jednostkach czasu.

Po ukończeniu wszystkich zadań uczestnicy otrzymali odpowiedź, kto jest lokatorem labiryntu wyobraźni – Sztuka i Pomysł!

Kontynuacją zajęć był warsztat plastyczny w Kawiarni MOCAK, podczas którego dzieci objaśniały abstrakcyjne słowa. Czym jest historia, pamięć, przestrzeń? Jak namalować powietrze? Kim jest dorosły? Na te wszystkie pytania uczestnicy udzielili fantastycznych, pomysłowych odpowiedzi, które przedstawili w postaci prac plastycznych.

Drodzy dorośli, oto krótki przewodnik po dziecięcej wyobraźni:

„Piękno to jest piękny kot” – Tomek

„Czas to coś, co minęło z czasem” – Martyna

„Historia to jest takie coś, na które się chodzi na spacer” – Zosia

„Nic to jest coś pustego jak balon lub chmura” – Patrycja

„Kosmos to rakieta” – Natalka

„Muzyka to jest la la la” – Dominika