OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Warsztaty dla najmłodszych //Do dzieła!//

Warsztaty dla najmłodszych Do dzieła!

09.03.2024 godz. 11.15

Opublikowano: 12.01.2024

W sobotę, 9 marca, o godzinie 11.15 zapraszamy dzieci do lat trzech na warsztaty z cyklu Do dzieła! Punktem wyjścia będzie praca Kateřiny Šedy Wszystko jedno.

Niekiedy artysta tworzy nie dzieło, ale sytuację, która pozwoli działać innym. Dzieci to wulkany energii, emocji i pragnień, które czasem potrzebują tylko impulsu, by wybuchnąć płaczem, śmiechem albo twórczą kreatywnością. Sprawdzimy, czy tę kreatywność uwolni zwykły ołówek, którym rysowała babcia artystki i czy rodzice nie są przypadkiem także artystami. Uwaga – będzie można się pobrudzić!

Prowadzenie: Olga Brewka – organizatorka, edukatorka, muzealniczka. Absolwentka zarządzania kulturą współczesną oraz filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Koordynatorka wielu projektów, między innymi: HERstory historie niby niepotrzebneO demokracji. 20 lekcji z XX wieku. Wolontariuszka w stowarzyszeniach oraz fundacjach. Pracuje w Zamku Królewskim na Wawelu w Dziale Interpretacji Sztuki. Od 2018 roku współpracuje z MOCAK-iem, w którym prowadziła między innymi warsztaty Aktywne czytanie.

 

Wydarzenie jest bezpłatne dla uczestników, finansowane ze środków  finansowane przez Urząd Miasta Krakowa w ramach obchodów 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej. Bilet uprawnia do zwiedzania MOCAK-u w dniu wydarzenia. Muzeum zapewnia wszystkie potrzebne materiały. [LIMIT MIEJSC WYCZERPANY]

Zajęcia mają miejsce w przestronnej sali, na parterze Muzeum, do której można wjechać wózkiem. Zapewniamy asystę pomocnych wolontariuszy i wolontariuszek.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, można dołączyć w dowolnym momencie semestru. Terminy kolejnych spotkań: 6.4, 11.5, 8.6.2024.

Zapraszamy również na warsztaty umuzykalniające dla najmłodszych Dla ucha malucha >>