OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Kichka: Life Is a Cartoon// na Krakowskim Festiwalu Filmowym

Kichka: Life Is a Cartoon na Krakowskim Festiwalu Filmowym

31.05.2018 godz. 12

Opublikowano: 23.04.2018

Podczas tegorocznego 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się polska premiera filmu dokumentalnego
Kichka: Life Is a Cartoon, wyprodukowanego przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK i Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen. Projekcja zostanie zaprezentowana w ramach sekcji pozakonkursowej Polska panorama.

28 maja, godz. 19, Kino pod Baranami, sala niebieska
Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyser Delfiną Jałowik oraz producentem Jürgenem Kaumkötterem. Rozmowa będzie tłumaczona na język polski.

31 maja, godz. 12.30, Małopolski Ogród Sztuki, sala MOS

Kichka: Life Is a Cartoon to dokument, którego bohaterami są Henri Kichka i jego syn Michel. To opowieść o trudnej relacji z ojcem – ofiarą i świadkiem Zagłady. Kamera towarzyszy im między innymi podczas podróży do Belgii, Francji i Izraela. W ich wypowiedziach Holokaust jawi się jako trauma dotykająca nie tylko ludzi, którzy go przeżyli, ale i ich potomków. Mimo powagi wynikającej z tematyki filmu jest on pełen ciepła i nadziei.

www.lifeisacartoon.com >>


Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez w Europie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Jego trzon stanowią cztery równorzędne konkursy: dokumentalny, krótkometrażowy, polski oraz muzycznych dokumentów DocFilmMusic. Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata. Prezentowane są one w sekcjach konkursowych oraz w pokazach specjalnych. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Festiwal co roku odwiedza ok. 700 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz liczna krakowska publiczność. [ z materiałów prasowych Festiwalu] www.krakowfilmfestival.pl >>