OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Kolekcja MOCAK-u w MBWA w Lesznie//

Kolekcja MOCAK-u w MBWA w Lesznie

21.05.2017 - 16.06.2017

Rozpoczynamy cykl prezentacji prac z Kolekcji MOCAK-u w miastach, które nie posiadają muzealnych zbiorów sztuki współczesnej.

Kolekcja MOCAK-u, licząca prawie 5000 prac, jest zbiorem różnorodnych postaw artystycznych, bogactwa medialnego oraz tematycznego sztuki współczesnej. Nie faworyzujemy żadnego kierunku czy okresu w sztuce współczesnej, choć w tym zbiorze można dostrzec pewne jej obszary, którym poświęcamy szczególną uwagę – jest to między innymi konceptualizm, Fluxus, sztuka krytyczna, sztuka społecznie zaangażowana, postmodernizm. Poprzez gromadzone prace chcemy przekonać do wartości krytycznego myślenia oraz pokazać sztukę jako ważne narzędzie interpretacji i poznania rzeczywistości, swego rodzaju barometr mierzący niezależność myślenia społeczeństwa.

Wystawa Kolekcja MOCAK-u w MBWA w Lesznie wpisuje się w wieloletni projekt badawczy realizowany przez Muzeum, którego celem jest analiza społecznej roli sztuki, rozumianej nie jako przyjemność, ale przede wszystkim jako narzędzie pojmowania i zmieniania świata.

Prezentowane na wystawie prace skupiają się wokół czterech głównych zagadnień:  historii, społeczeństwa, rodziny i mechanizmów świata sztuki.

Miejsce:
MBWA w Lesznie; Leszczyńskich 5
Data wystawy:
21.05.2017 - 16.06.2017
Wernisaż:
20.05.2017 godz. 18
Artyści:
Azorro
Edward Dwurnik
Leopold Kessler
Giorgio Khaniashvili
Ragnar Kjartansson
Shahar Marcus
Małgorzata Markiewicz
Csaba Nemes
Dan Perjovschi
Łukasz Surowiec
Kateřina Šeda
Krzysztof Wodiczko
Kurator:
Monika Kozioł