OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Muzeum wyobraźni//

Muzeum wyobraźni

24 sierpnia 2011 roku w MOCAK-u odbyły się warsztaty pod hasłem Muzeum Wyobraźni. W zajęciach wzięli udział podopieczni Domu Kultury „Podgórze”.

Jak się okazało, aby stworzyć Muzeum Wyobraźni nie potrzeba ani budynku ani eksponatów, wystarczy tylko otwarty umysł i trochę fantazji! Dlatego też, korzystając ze słonecznych, ostatnich dni wakacji postanowiliśmy przenieść warsztaty pod gołe niebo, tuż przed główny gmach MOCAK-u.

Dzieci czekało bardzo ciekawe wyzwanie. Przy pomocy baniek mydlanych i  swojej  wyobraźni miały za zadanie przyjrzeć się Muzeum i sztuce współczesnej. Trzeba przyznać, że zajęcie to bardzo spodobało się naszym małym gościom. Dzieci z radością dmuchały olbrzymie bańki mydlane i spoglądały przez nie, niczym przez okulary, na wielobarwny, zniekształcony świat. Dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu  mieniące się tęczowe kule w krótkim czasie zawładnęły alejką obok MOCAK-u.

Co uczestnicy ujrzeli w bańkach mydlanych? Jak wygląda MOCAK odbity w mydlanej tęczy? Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!