OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

O księgarni

O księgarni

MOCAK Bookstore to księgarnia artystyczna działająca przy Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

W przestronnej księgarni mieszczącej się w Krakowie przy ulicy Lipowej 4, a także w sklepie internetowym oferujemy najciekawsze propozycje wydawnicze dotyczące współczesnej humanistyki. Obok publikacji dotyczących krytyki sztuki, filozofii czy estetyki znaleźć można tu wydawnictwa z zakresu fotografii, designu, mody, filmu, muzyki, architektury oraz nowych mediów. Księgarnia ma także dobrze zaopatrzony dział publikacji dla dzieci i młodzieży oraz rozbudowaną sekcję komiksów.

W ofercie MOCAK Bookstore znajduje się kilkadziesiąt tytułów prasowych, prowadzimy także prenumeratę czasopism dla naszych klientów. Na indywidualne zamówienie sprowadzamy książki spoza stałej oferty, wyszukujemy książki odpowiadające zapotrzebowaniu klienta.

Księgarnia prowadzi także sprzedaż przedmiotów artystycznych o charakterze dekoracyjno-użytkowym, wyprodukowanych przez artystów związanych z Muzeum, w limitowanych edycjach, oraz reprodukcji dzieł z Kolekcji MOCAK-u. Można też kupić pamiątki z Muzeum.

Księgarnia MOCAK-bookstore-BUNKIER mieszcząca się na Rynku Głównym 20 to księgarnia-siostra MOCAK Bookstore, która oprócz książek o sztuce, w dużej mierze koncentruje się na współczesnej literaturze, zarówno polskiej jak i zagranicznej. Oprócz pełnej oferty publikacji Galerii Bunkier Sztuki i MOCAK-u, księgarnia posiada również rozbudowaną sekcję książek dla dzieci, poezję i bogatą kolekcję komiksów, reportaży i albumów.

Kontakt z księgarnią:
e-mail: ksiegarnia@mocak.pl
tel. (12) 263 40 17