OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//(Po)ruszenie//

(Po)ruszenie

10 lipca 2012 roku w ramach Lata w MOCAK-u! odbył się warsztat (Po)ruszenie, w trakcie którego dzieci poznały różne metody przedstawiania dyscyplin sportowych i wysiłku fizycznego w pracach współczesnych artystów, prezentowanych na wystawie Sport w sztuce.

Na początku spotkania uczestnicy narysowali autoportrety, którymi wymienili się, tak aby każdy otrzymał portret kogoś innego. Następnie, w nawiązaniu do prac Justyny Koeke Showing muscles oraz Body Master Zbigniewa Libery, portrety zostały zmienione w wizerunki siłaczy.

Zwiedzanie wystawy Sport w sztuce miało charakter interaktywny. Uczestnicy wykonali kilka zadań ruchowych na ekspozycji, m.in. próbowali odtworzyć sekwencję ruchów osób sfotografowanych przez Beata Streuli w pracy Wielki bieg północny.

Na koniec w sali audiowizualnej dzieci oglądały reprodukcje wybranych prac z Kolekcji MOCAK-u i dopasowywały do nich utwór muzyczny, który najbardziej, ich zdaniem, oddawał charakter dzieła. Finalnym zadaniem była interpretacja pracy za pomocą ruchu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!