OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Pokaz filmu //Moje Włochy//

Pokaz filmu Moje Włochy

18.11.2018 godz. 18

Opublikowano: 08.11.2018

Zapraszamy na pokaz filmu w reżyserii Brunona Colelli Moje Włochy, który odbędzie się w niedzielę, 18 listopada, o godzinie 18. Wydarzenie towarzyszy wystawie Karol Marks vs Moby Dick. Analiza formy i rozbiórka idei Krzysztofa M. Bednarskiego. W pokazie wezmą udział artysta oraz reżyser filmu. Wstęp wolny.

Moje Włochy to dokument fabularyzowany składający się z czterech nowel filmowych, które przybliżają znanych artystów pochodzących z różnych miejsc na świecie i na stałe mieszkających we Włoszech. Jednym z nich jest Krzysztof M. Bednarski, polski rzeźbiarz, który współpracował z Teatrem Laboratorium Jerzego Grotowskiego, stworzył pomnik Federica Felliniego na zamówienie Rimini – rodzinnego miasta reżysera.

Trzej pozostali to Duńczyk Thorsten Kirchhoff, Amerykanin Mark Kostabi i Malezyjczyk H.H. Lima. Bohaterowie prezentują swoją sztukę, która stanowi pretekst do zabawnych, czasami purnonsensownych przygód. Krzysztof M. Bednarski ścigany jest przez wdowę camorri, Thorsen Kirchoff rusza malutkim fiatem 500 przez całe Włochy, by ratować swoją multimedialną instalację, a Mark Kostabi organizuje imprezę dla rzymskiej śmietanki towarzyskiej.

Cztery nowele filmowe poświęcone różnym artystom łączy obecność znanego włoskiego krytyka sztuki Achille Bonita Olivy, który w ciekawy sposób opowiada o specyfice sztuki przedstawionych twórców, o tym, jak w ich twórczości nakładają się na siebie wpływy włoskie oraz tradycje ich rodzinnych krajów.

Reżyseria i scenariusz: Bruno Colella
Zdjęcia: Blasco Giurato
Montaż: Francesco Tellico
Muzyka: Alvin Curran
Obsada: Bruno Colella, Krzysztof M. Bednarski, Thorsten Kirchhoff, Mark Kostabi, H.H. Lim, Achille Bonito Oliva, Jerzy Stuhr
Producenci: Agiolo Bassi, Joanna Ronikier
Rok produkcji: 2016
Czas trwania: 91 minut