OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Premiera filmu //Kichka: Life Is a Cartoon// w Brukseli

Premiera filmu Kichka: Life Is a Cartoon w Brukseli

15.03.2018

Opublikowano: 12.03.2018

15 marca w słynnym Cinéma Galeries w Brukseli odbędzie się premiera filmu dokumentalnego Kichka: Life Is a Cartoon współorganizowana przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen oraz Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Brukseli Rüdigera Lüdekinga.

Dokument, którego bohaterami są Henri Kichka i jego syn Michel, to opowieść o trudnej relacji z ojcem – ofiarą i świadkiem Zagłady. Kamera towarzyszy im między innymi podczas podróży do Belgii, Francji i Izraela. W ich wypowiedziach Holokaust jawi się jako trauma dotykająca nie tylko ludzi, którzy go przeżyli, ale i ich potomków. Pomimo powagi wynikającej z tematyki filmu jest on pełen ciepła i nadziei.

Na premierze filmu będą obecni między innymi: Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Brukseli Artur Orzechowski, Ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Brukseli Rüdiger Lüdeking, Ambasador Izraela w Belgii i Luksemburgu Simona Frankel, Ambasador Izraela przy UE i NATO Aharon Leshno-Yaar, Posłanka do Parlamentu Europejskiego Róża Thun.

Reżyseria: Delfina Jałowik
Produkcja: Jürgen Kaumkötter
Zdjęcia i montaż: Adam Uryniak
Czas trwania: 75 min 

Po więcej informacji zapraszamy na: 
www.lifeisacartoon.com
www.facebook.com/lifeisacartoon