OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Program 60+ Kultura w MOCAK-u

Program 60+ Kultura w MOCAK-u

25 września 2011 roku w MOCAK odbyły się warsztaty dla seniorów "Konstytucja mojego życia" z udziałem artysty Marka Chlandy. W spotkaniu wzięli udział seniorzy z Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie, realizującego projekt pod tytułem „Uniwersytet Otwarty”.

Na początku spotkania uczestnicy zobaczyli wybrane prace z kolekcji oraz wystaw czasowych MOCAK. Następnie, w Kawiarni MOCAK, seniorzy spotkali się Markiem Chlandą – krakowskim rysownikiem, rzeźbiarzem, autorem instalacji, performerem. Artysta zbudował spotkanie wokół metafory "Rozmowy z duchami" - opowiadał o swoim cyklu prac rysunkowo-malarskich zatytułowanym "Beatyfikacje", dedykowanym różnym osobom ze świata sztuki, filozofii, teatru.

Pod koniec spotkania uczestnicy wpisali się do pamiątkowej kroniki MOCAK.

Kontynuacją wydarzenia będzie przyjazd uczestników warsztatów na wystawę Marka Chlandy w lutym 2011 do MOCAK.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu 60+ Kultura (inicjatywa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Celem akcji jest wzmożenie aktywności polskich seniorów, szczególnie w sferze kultury i sztuki. W całej Polsce w dniach 23-25 września instytucje kultury otworzyły drzwi i przygotowały specjalne programy dla seniorów. Więcej informacji o projekcie:
http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/20110915_60kultura.pdf