OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Projekt 4P

Projekt 4P

Opublikowano: 30.05.2011

Zachęcamy do udziału w Projekcie 4P – PISARZ | POEZJA | PROZA | PRZESTRZEŃ PUBLICZNA. Projekt zainspirowany Rokiem Miłosza realizowany jest w ramach pasma Miłosz Wyzwolony.

Projekt kierowany jest do studentów i absolwentów uczelni artystycznych,  którzy poruszając się w obrębie sztuk wizualnych, zaproponują do realizacji prace inspirowane dowolnymi tekstami literackimi lub przestrzenią publiczną mającą literackie konotacje.

Projekt pomyślany jest jako inicjatywa wieloletnia, stwarzająca możliwość odczytywania miasta kluczem literackich odniesień. W związku z inauguracją konkursu w Roku Miłosza miejscem realizacji pierwszej edycji projektu jest kwartał w okolicy ostatniego domu poety w Krakowie wyznaczony ulicami: Sarego, Dietla. Sebastiana, Gertrudy. Jury wyłoni dziesięć najlepszych prac, a zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe: trzy tysiące złotych na realizację projektów oraz nagrodę w wysokości tysiąca złotych.

Propozycje konkursowe zawierające: opis merytoryczny (źródło literackiej inspiracji, wskazanie i uzasadnienie potencjalnej lokalizacji; maksymalnie jedna strona  A4, format PDF, DOC), wizualizację projektu, specyfikację wymogów technicznych, CV autora, wypełniony formularz zgłoszeniowy, prosimy nadsyłać do 10 czerwca na adres: 4p@biurofestiwalowe.pl.

Koordynatorką projektu jest Anna Smolak.