OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

//Twórcza Kolekcja// w Nowej Hucie

Twórcza Kolekcja w Nowej Hucie

13.09.2015 godz. 13

Opublikowano: 01.09.2015

13 września w godzinach 13–19 zapraszamy na Festiwal Funduszy Europejskich, który odbędzie się w Com-Com Zone Nowa Huta.

Przez cały dzień w przestrzeni przygotowanej przez Muzeum do dyspozycji będą piłki plażowe, leżaki oraz otwarta przestrzeń twórcza, gdzie każdy będzie mógł stworzyć własną pracę inspirowaną wybranym dziełem sztuki z Kolekcji MOCAK-u. Na stoisku będzie można zapoznać się z działalnością Muzeum oraz zakupić jego najnowsze wydawnictwa.

Program
13–14.30 – warsztaty artystyczne Nietypowe witraże inspirowane dziełami z Kolekcji Muzeum. W ramach zajęć dzieci poznają między innymi prace Rafała Bujnowskiego oraz stworzą serię wyjątkowych witraży. Nie obowiązują zapisy – w przypadku większej liczby chętnych będzie decydował moment przyjścia na warsztaty.

15–16.30 – warsztaty artystyczne Oto ja! inspirowane wystawą On/a, prezentowaną obecnie w MOCAK-u. W ramach warsztatów dzieci, młodzież oraz odważni dorośli będą przekształcać kolorowanki, które w zabawny sposób ukazują, jak różne style życia możemy wybierać.

Konkurs
Przez cały dzień będzie trwał konkurs na pracę inspirowaną wybranym dziełem sztuki z Kolekcji MOCAK-u. Reprodukcje dzieł będą dostępne na stoisku. Pracę można przynieść bądź wykonać na miejscu. Wśród uczestników rozlosowana zostanie lekcja muzealna dla całej klasy oraz 10 nagród w postaci publikacji i gadżetów Muzeum. Dodatkowa nagroda specjalna zostanie przyznana przez pracowników Muzeum. Rozstrzygnięcie konkursu wraz z losowaniem nagród odbędzie się o godz. 18 na stoisku. Nagrodzone osoby zostaną poinformowane mejlowo i telefonicznie o wygranej.

Festiwal Funduszy Europejskich
13 września, godz. 13–19
Com-Com Zone Nowa Huta
Kraków, ul. Ptaszyckiego 6

Więcej informacji o Festiwalu Funduszy Euorpejskich >>>