OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Festiwal Funduszy Europejskich

Festiwal Funduszy Europejskich

W dniach 19–21 kwietnia 2013 roku w ramach Festiwalu Funduszy Europejskich odbyły się trzy bezpłatne lekcje muzealne, warsztaty dla studentów uczelni artystycznych oraz projekt otwarty skierowany do osób w każdym wieku.

W trakcie lekcji muzealnych dzieci zapoznały się z wystawą Wszystko, na zawsze – dziś. Polski i brytyjski design zrównoważony oraz zwiedziły Bibliotekę Mieczysława Porębskiego. Dowiedziały się, kim jest kolekcjoner, stworzyły ideogramy przedmiotów, które chciałyby kolekcjonować, oraz samodzielnie zaprojektowały pomysłowe meble.

Licealiści poznali historię Galerii Akumulatory 2 i wspólnie zastanowili się nad pracą Tomasza Wilmańskiego. Następnie wcielili się w role historyków sztuki, analizując wybrane prace znajdujące się w Muzeum.

Warsztaty dla studentów poprowadzili projektanci Valerio Di Lucente oraz Erwan Lhuissier ze Studia Julia w Londynie. Studenci zapoznali się z ich działalnością, a następnie, na podstawie statystyk odnoszących się do ekologii i środowiska, stworzyli pomysłowe pocztówki.

Na zakończenie festiwalu odbył się projekt otwarty pod tytułem Nieprzekupne usta mówią, podczas którego odwiedzający Muzeum zapraszani byli do tworzenia wspólnej pracy stanowiącej komentarz do prezentowanych wystaw.