OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Oprowadzanie po wystawie //Artyści z Krakowa// z udziałem twórców i kurator

Oprowadzanie po wystawie Artyści z Krakowa z udziałem twórców i kurator

24.01.2016 godz. 12

Opublikowano: 14.01.2016

W niedzielę 24 stycznia o godzinie 12 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Artyści z Krakowa. Generacja 1980–1990. W spotkaniu weźmie udział kilku twórców oraz współkurator Monika Kozioł.

MOCAK rozpoczął serię wystaw prezentujących dorobek artystów mieszkających i pracujących w Krakowie. Cykl inauguruje pokaz prac twórców urodzonych w latach 1980–1990.

Po dokonaniu wyboru prac na ekspozycję okazało się, że dominuje na niej malarstwo. Obok niego prezentujemy również rzeźby, wideo, fotografie, rysunki oraz instalacje. Wystawa stara się pokazać najważniejsze tendencje w sztuce współczesnej Krakowa.

Pokolenie artystów urodzonych w latach 80. weszło w środowisko artystyczne nieobciążone bagażem poprzedniego ustroju, natomiast bardziej świadome mechanizmów rynkowo-kapitalistycznych. W ich realizacjach nie widać zaangażowania społecznego ani politycznego, tak wyraźnego w sztuce artystów urodzonych w latach 60. Wydaje się, że bardziej interesujące dla młodych twórców są poszukiwania metafizyczne i psychologiczne, bazujące na tworzeniu „zakamuflowanych” przedstawień postaci oraz wykorzystywanie oryginalnych narzędzi malarskich.

Wstęp w cenie biletu. Nie obowiązują zapisy.