Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Wybierz rok:
2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013

Oprowadzanie po wystawach w języku ukraińskim

W niedzielę, 17 marca, o godzinie 15 zapraszamy wszystkich chętnych na oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawach czasowych.

więcej ›

Art Café. Otwarta dyskusja o sztuce

We wtorek 12 marca w godzinach 17–19 Sokrates Cafe Kraków, Collaborate Kraków oraz MOCAK zapraszają na kolejną odsłonę rozmów o sztuce dla każdego.

więcej ›

Do zobaczenia! Oprowadzania w ostatnim dniu wystaw czasowych

W niedzielę 24 marca zapraszamy wszystkich chętnych na zwiedzanie z przewodnikiem kończących się w tym dniu wystaw: Karol Marks vs Moby Dick. Analiza formy i rozbiórka idei Krzysztofa M. Bednarskiego oraz Ranny, który może chodzić duetu Muntean/Rosenblum.

więcej ›

Zabawy z książką. Jak ciężko być królem

W niedzielę, 10 marca, o godzinie 12 MOCAK i Wydawnictwo Wolno zapraszają dzieci od 8. do 12. roku życia na warsztaty inspirowane książką Jak ciężko być królem z ilustracjami Iwony Chmielewskiej i fragmentami Króla Maciusia Pierwszego Janusza Korczaka.

więcej ›

Oprowadzanie z tłumaczeniem na polski język migowy

W środę, 27 lutego, o godzinie 11 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Ranny, który może chodzić tłumaczone symultanicznie na polski język migowy (PJM).

więcej ›

Nowe lekcje muzealne

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą lekcji muzealnych MOCAK-u.

więcej ›

Ferie w MOCAK-u

W czasie tegorocznych ferii zimowych województwa małopolskiego gości Muzeum zapraszamy na warsztaty otwarte, spotkania dla grup zorganizowanych oraz lekcje muzealne. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów.

więcej ›

Zabawy z książką. Warsztaty dla dzieci i młodzieży

W sobotę 12 stycznia o godzinie 12 MOCAK i Wydawnictwo Rebis zapraszają dzieci od 8. do 12. roku życia na warsztaty inspirowane książką Davida Hockneya i Martina Gayforda Historia obrazów dla dzieci z ilustracjami Rose Blake (przeł. Ewa Hornowska).

więcej ›

Po co jest sztuka? Projekt KRAJ:OBRAZY w MOCAK-u

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy w MOCAK-u międzynarodową wystawę pod tytułem Ojczyzna w sztuce. Ekspozycji towarzyszył program edukacyjny KRAJ:OBRAZY, obejmujący oprowadzania po wystawie ze specjalnym przewodnikiem oraz warsztaty tematyczne mające pogłębić refleksję na temat tego, „czym jest dla mnie mój kraj i czym jest dla mnie mój świat”.

więcej ›

Sztuka pod ręką 2. Stanisław Dróżdż, Między

We wtorek 4 grudnia o godzinie 17 zapraszamy na warsztaty inspirowane pracą Stanisława Dróżdża Między.

więcej ›