OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Aktualności

Aktualności

/mikrohistorie-podroze-dookola-swiata-spotkanie-z-nora-huerta-meksyk - 35603

Mikrohistorie. Podróże dookoła świata | Spotkanie z Norą Huertą (Meksyk)

W sobotę, 16 lipca, o godzinie 18.30 zapraszamy na spotkanie w języku angielskim z uczestniczką projektu Franciszka Orłowskiego Ta krew jest dla ciebie – Norą Huertą. która opowie między innymi o swoich doświadczeniach związanych ze zjawiskiem migracji i wspieraniu migrantek w Krakowie.

więcej ›
/mikrohistorie-podroze-dookola-swiata-warsztaty-z-franciszkiem-orlowskim - 35604

Mikrohistorie. Podróże dookoła świata | Warsztaty dla dzieci z Franciszkiem Orłowskim

W sobotę, 23 lipca, o godzinie 14 zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat na warsztaty wielokulturowe prowadzone przez Franciszka Orłowskiego, autora projektu Ta krew jest dla ciebie, prezentowanego obecnie w MOCAK-u. Celem warsztatów będzie uwrażliwienie dzieci na różnorodność świata, poprzez działania artystyczne oparte na sztuce współczesnej.

więcej ›
/mikrohistorie-podroze-dookola-swiata - 35600

Mikrohistorie. Podróże dookoła świata

Od lipca do września 2022 roku zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w cyklu spotkań z uczestnikami projektu Ta krew jest dla ciebie Franciszka Orłowskiego, obcokrajowcami mieszkającymi w Krakowie.

więcej ›
Fot. Dział Promocji, MOCAK

Wakacje w MOCAK-u

Zapraszamy na wakacje ze sztuką. W wybrane, wakacyjne weekendy w MOCAK-u odbywać się będą otwarte warsztaty i spotkania dla różnych grup odbiorców.

więcej ›
/zacieranie-komunikatu-warsztaty-fotograficzne-dla-mlodziezy-i-doroslych-wakacje-w-mocak-u - 35614

Zacieranie komunikatu. Warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych | Wakacje w MOCAK-u

W sobotę 6 sierpnia o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty, które przybliżą tematykę fotografii tradycyjnej, w szczególności pojęcie światłoczułości. Zastanowimy się nad trwałością i wiarygodnością zdjęć w mass mediach oraz tym, jak pod wpływem opisu i upływu czasu może zmieniać się ich odbiór. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym nastąpi część praktyczna, bazująca na tradycyjnych technikach fotograficznych.

więcej ›
/mikrohistorie-podroze-dookola-swiata-warsztaty-dla-dzieci-z-wassimem-ibrahimem-syria - 35606

Mikrohistorie. Podróże dookoła świata | Warsztaty dla dzieci z Wassimem Ibrahimem (Syria)

W sobotę, 30 lipca, o godzinie 14 zapraszamy dzieci w wieku 6 do 12 lat na warsztaty muzyczne prowadzone przez uczestnika projektu Franciszka Orłowskiego Ta krew jest dla ciebie – Wassima Ibrahima. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się między innymi, czym jest ud, i będą mogli posłuchać orientalnej muzyki na żywo.

więcej ›
Krzysztof M. Bednarski, //Projekt nagrody Wisławy Szymborskiej (dla fundacji jej imienia)//, 2003, obiekt, Kolekcja MOCAK-u, fot. Dział Promocji, MOCAK | Zakup pracy dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Pracownia cienia. Warsztaty dla dzieci w wieku 3–6 lat | Wakacje w MOCAK-u

W sobotę 27 sierpnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku 3–6 lat wraz z opiekunami na warsztaty plastyczne. Cel zajęć to uwrażliwienie dzieci na zjawisko cienia. Uczestnicy stworzą własne marionetki. Spotkanie zakończy grupowa zabawa w teatr cieni.

więcej ›
/mikrohistorie-podroze-dookola-swiata-spotkanie-z-seydu-zan-diarra-mali - 35610

Mikrohistorie. Podróże dookoła świata | Spotkanie z Seydu Zan Diarrą (Mali)

W sobotę, 17 września, o godzinie 18.30 zapraszamy na spotkanie z uczestnikiem projektu Franciszka Orłowskiego Ta krew jest dla ciebie – Seydou Zan Diarrą. Gość podczas spotkania opowie o maskach rytualnych i totemach oraz zaprezentuje własną twórczość czerpiącą z kultury afrykańskiej.

więcej ›
/mikrohistorie-podroze-dookola-swiata-spotkanie-z-nastia-podorozna-ukraina - 35608

Mikrohistorie. Podróże dookoła świata | Spotkanie z Nastią Podorożną (Ukraina)

W sobotę, 3 września, o godzinie 18.30 zapraszamy na spotkanie z uczestniczką projektu Franciszka Orłowskiego Ta krew jest dla ciebie – Nastią Podorożną, która opowie o projekcie Martynka, wspierającym Ukrainki, które uciekają lub już uciekły przed wojną.

więcej ›
porozmawiajmyo

Porozmawiajmy o Muzeum! Wizyty studyjne w MOCAK-u

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli środowiska edukacyjnego, także osoby korzystające ze zdalnego nauczania internetowego, do współpracy z MOCAK-iem i zorganizowania tematycznego spotkania dla grupy z zespołem Muzeum.

więcej ›