Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Wybierz rok:
2018 2017 2016 2015 2014 2013

Ferie w MOCAK-u

W czasie tegorocznych ferii zimowych województwa małopolskiego gości Muzeum zapraszamy na warsztaty otwarte, spotkania dla grup zorganizowanych oraz lekcje muzealne. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów.

więcej ›

Twórcza Kolekcja – nowe zeszyty edukacyjne do pobrania

Najnowszy, 11. zeszyt z cyklu Twórcza Kolekcja poświęcony jest pięciu dziełom ze zbiorów Muzeum: Z mojego okna Józefa Robakowskiego, Mapa Małgorzaty Markiewicz, Zjednoczony świat – wersja totalitarna Jarosława Kozłowskiego oraz Ojczysty i Macierzysta Jadwigi Sawickiej.

więcej ›

Zabawy z książką. Warsztaty dla dzieci i młodzieży

W sobotę 12 stycznia o godzinie 12 MOCAK i Wydawnictwo Rebis zapraszają dzieci od 8. do 12. roku życia na warsztaty inspirowane książką Davida Hockneya i Martina Gayforda Historia obrazów dla dzieci z ilustracjami Rose Blake (przeł. Ewa Hornowska).

więcej ›

Po co jest sztuka? Projekt KRAJ:OBRAZY w MOCAK-u

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy w MOCAK-u międzynarodową wystawę pod tytułem Ojczyzna w sztuce. Ekspozycji towarzyszył program edukacyjny KRAJ:OBRAZY, obejmujący oprowadzania po wystawie ze specjalnym przewodnikiem oraz warsztaty tematyczne mające pogłębić refleksję na temat tego, „czym jest dla mnie mój kraj i czym jest dla mnie mój świat”.

więcej ›

Sztuka pod ręką 2. Stanisław Dróżdż, Między

We wtorek 4 grudnia o godzinie 17 zapraszamy na warsztaty inspirowane pracą Stanisława Dróżdża Między.

więcej ›

Rozmówki. Konkurs dla dzieci

Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie organizowanym przez MOCAK i wydawnictwo Planeta Tangerina. Główną nagrodą w konkursie są ilustrowana książka Przejścia nie ma! (w wersji oryginalnej) i zestaw materiałów plastycznych.

więcej ›

Sztuka pod ręką 2. Warsztaty z Krzysztofem M. Bednarskim

W sobotę 17 listopada o godzinie 15 zapraszamy na warsztaty z udziałem Krzysztofa M. Bednarskiego inspirowane pracą Projekt nagrody Wisławy Szymborskiej (dla fundacji jej imienia) z Kolekcji MOCAK-u.

więcej ›

Zabawy z książką portugalską. Warsztaty dla dzieci / As oficinas para crianças

W sobotę, 27 października, o godzinie 11 zapraszamy dzieci od 4. do 8. roku życia wraz z opiekunami na warsztaty inspirowane książką Przejścia nie ma! Isabel Minhós Martins z ilustracjami Bernarda P. Carvalha.

więcej ›

Od niepodległości do współczesności. Rodzinna gra miejska

20 października o godzinie 11 zapraszamy do wzięcia udziału w ostatnim etapie gry miejskiej Od niepodległości do współczesności. Uczestnicy odwiedzą naznaczone historią miejsca znajdujące się w okolicach MOCAK-u oraz samo Muzeum.

więcej ›

Pomoce dla oka. Pokaz tyflografik i dotykowych opracowań dzieł z Kolekcji MOCAK-u

Codziennie od wtorku 9.10 do piątku 12.10, o godzinie 12 zwiedzający Muzeum będą mieli okazję posłuchać analizy i interpretacji wybranych dzieł z Kolekcji MOCAK-u. Audycje odbędą się w sali wystawienniczej, na poziomie -1, przy wybranym dziele sztuki.

więcej ›