Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Wybierz rok:
2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013

Muzeum u Ciebie, czyli autobus MOCAK-u

Ponieważ nie wszyscy mogą odwiedzać Muzeum, więc postanowiliśmy zorganizować Kolekcję Wizytującą. Przerobiliśmy autobus na salę wystawową. Pokazujemy fotografię, wideo oraz niewielkie instalacje aranżowane przez artystów w gablotach. Każdej prezentacji na miejscu towarzyszyć będą warsztaty oraz zajęcia edukacyjne.

więcej ›

Projekt Po prostu sztuka. Goście z niepełnosprawnością intelektualną w MOCAK-u

W ramach projektu Po prostu sztuka edukatorzy i edukatorki kolejny raz mieli okazję do wymiany doświadczeń z ekspertkami z Fundacji Kultury bez Barier. Do współpracy zaprosiliśmy też studentki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego ze Studenckiego Koła Naukowego „Prototyp”. Efektem wspólnej pracy będą: przewodniki i proste teksty, materiały graficzne i pomoce dydaktyczne, na których bazie zorganizowane zostaną bezpłatne spotkania i warsztaty o charakterze integracyjnym.

więcej ›

Oprowadzanie w języku rosyjskim | экскурсия на русском языке по выставкам MOCAKа

W niedzielę 4 sierpnia o godzinie 15 zapraszamy na oprowadzanie w języku rosyjskim. Będziemy omawiać tendencje panujące w sztuce współczesnej na przykładzie wystaw w Muzeum

więcej ›

Warsztaty Po prostu sztuka. Marian Szulc

W sobotę, 3 sierpnia, o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty rodzinne inspirowane twórczością Mariana Szulca w ramach projektu Po prostu sztuka.

więcej ›

Laboratorium słów. Warsztaty międzypokoleniowe

W czwartek, 22 sierpnia, o godzinie 16 zapraszamy na warsztaty inspirowane wystawą Herty Müller Tam gdzie nie można mówić. Słowo jako obraz, obraz jako słowo prezentowaną w Galerii Beta w MOCAK-u.

więcej ›

MOCAK na Pikniku Krakowskim

W sobotę, 10 sierpnia, w godzinach 11-18 zapraszamy do parku Bednarskiego, gdzie MOCAK będzie współtworzyć program Pikniku Krakowskiego.

więcej ›

Autobus MOCAK-u w Lanckoronie

W niedzielę 14 lipca o godz. 16 zapraszamy na oficjalną inaugurację projektu Muzeum u Ciebie – mobilnej wystawy sztuki współczesnej zaaranżowanej w autobusie MOCAK-u! Odbędzie się ona na rynku w Lanckoronie, w ramach festiwalu Terra Artis (14–21 lipca). Tym samym rozpoczynamy nasz objazd od Małopolski!

więcej ›

Oprowadzanie po wystawach w języku ukraińskim | Екскурсiя на українськiй мовi

W niedzielę, 7 lipca, o godzinie 15 zapraszamy wszystkich chętnych na oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawach czasowych w MOCAK-u.

więcej ›

Warsztaty Po prostu sztuka. Mirosław Bałka

W sobotę, 13 lipca, o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty rodzinne inspirowane twórczością Mirosława Bałki w ramach projektu Po prostu sztuka.

więcej ›

Pamięć kultury. Między mroczną turystyką a traumą. Wykład i warsztaty z Daną Arieli

We wtorek 25 czerwca o godzinie 18 w MOCAK-u odbędzie się wykład połączony z warsztatami, które poprowadzi Dana Arieli.

więcej ›