Mocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Languages

Aktualności

Wybierz rok:
2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013

Do zobaczenia! Oprowadzania w ostatnim dniu wystawy Natura w sztuce

W niedzielę 29 września zapraszamy wszystkich chętnych na zwiedzanie z przewodnikiem kończącej się w tym dniu wystawy Natura w sztuce.

więcej ›

Muzeum u Ciebie w ramach Kombinatu Kultury

W sobotę 21 września zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury. Jedną z atrakcji Kombinatu Kultury będzie Kolekcja Wizytująca – mobilna wystawa sztuki współczesnej zaaranżowana w autobusie MOCAK-u! Każdy chętny będzie mógł ją zwiedzić z przewodnikiem.

więcej ›

Akcja społeczna Wielorazówka

Uczestnicy w ramach warsztatów uszyją wielorazowe woreczki z powodzeniem zastępujące torebki foliowe na warzywa i owoce. Po stworzeniu własnego woreczka każdy będzie mógł zdecydować, czy chce wziąć go do domu, czy przekazać w ramach akcji do pobliskich sklepów spożywczych.

więcej ›

Wodne wyzwanie. Drużynowa gra planszowa

W sobotę 28 września o godzinie 12 zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w drużynowej grze planszowej Wodne wyzwanie w przestrzeni wystawy Natura w sztuce.

więcej ›

Muzeum u Ciebie, czyli autobus MOCAK-u

Ponieważ nie wszyscy mogą odwiedzać Muzeum, więc postanowiliśmy zorganizować Kolekcję Wizytującą. Przerobiliśmy autobus na salę wystawową. Pokazujemy fotografię, wideo oraz niewielkie instalacje aranżowane przez artystów w gablotach. Każdej prezentacji na miejscu towarzyszyć będą warsztaty oraz zajęcia edukacyjne.

więcej ›

Projekt Po prostu sztuka. Goście z niepełnosprawnością intelektualną w MOCAK-u

W ramach projektu Po prostu sztuka edukatorzy i edukatorki kolejny raz mieli okazję do wymiany doświadczeń z ekspertkami z Fundacji Kultury bez Barier. Do współpracy zaprosiliśmy też studentki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego ze Studenckiego Koła Naukowego „Prototyp”. Efektem wspólnej pracy będą: przewodniki i proste teksty, materiały graficzne i pomoce dydaktyczne, na których bazie zorganizowane zostaną bezpłatne spotkania i warsztaty o charakterze integracyjnym.

więcej ›

Zabawy z książką. Piękno i sztuka, co to takiego?

W niedzielę, 8 września, o godzinie 12 MOCAK i Wydawnictwo Zakamarki zapraszają dzieci od ósmego do dwunastego roku życia na warsztaty inspirowane książką Piękno i sztuka, co to takiego? z serii Dzieci Filozofują.

więcej ›

Akcja Wielorazówka na krakowskim Święcie Plonów

W najbliższą niedzielę, 25 sierpnia, zapraszamy do udziału w plenerowej odsłonie akcji Wielorazówka podczas Święta Plonów na krakowskich Błoniach.

więcej ›

Warsztaty Po prostu sztuka. Robert Maciejuk

W sobotę, 14 września, o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty rodzinne inspirowane twórczością Roberta Maciejuka w ramach projektu Po prostu sztuka.

więcej ›

Rola archiwum w sztuce. Oprowadzania kuratorskie po wystawach Doroty Nieznalskiej i Dany Arieli

W sobotę 17 sierpnia o godzinie 17 w MOCAK-u odbędą się dwa oprowadzania kuratorskie, które łączy refleksja nad rolą archiwum w sztuce. O wystawie Doroty Nieznalskiej Przemoc i pamięć opowie Monika Kozioł, natomiast o ekspozycji Dany Arieli Polski fantom – Marlena Nikody.

więcej ›