OutlineMocak_mobile_icon
Aplikacja mobilna
Zaplanuj wizytę w muzeum, sprawdź aktualne wydarzenia oraz zwiedzaj wystawy z mobilnym przewodnikiem.
Pobierz Zamknij
Przejdź do głównej treści
Languages

Premiera filmu //Kichka: Life Is a Cartoon// w Paryżu

Premiera filmu Kichka: Life Is a Cartoon w Paryżu

Opublikowano: 27.08.2018

6 września, o godzinie 19.30 w Muzeum Pamięci Shoah w Paryżu odbędzie się francuska premiera filmu dokumentalnego Kichka: Life Is a Cartoon, wyprodukowanego przez MOCAK i Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Fundacją Heinricha Bölla.

Kichka: Life Is a Cartoon ukazuje wpływ Shoah na stosunki wewnątrz rodziny. Dokument opowiada o relacji między ofiarą i świadkiem Holokaustu Henrim Kichką a jego synem Michelem. Pomimo trudnej tematyki jest to dzieło pełne ciepła i nadziei.

Film stanowi zapis podróży w przeszłość, ale i w przyszłość. Przez dwa lata kamera towarzyszy ojcu i synowi między innymi w Izraelu, Belgii i Francji. Wśród postaci pojawiających się w dokumencie są między innymi znany francuski rysownik i satyryk Jean „Plantu” Plantureux i małżeństwo Klarsfeldów, od lat badające zbrodnie nazistowskie i dążące do ich rozliczenia. Rozmowy dotyczą takich tematów jak odpowiedzialność pokolenia dzieci świadków Holokaustu czy rola satyry prasowej i komiksu we współczesnym świecie.

Premiera filmu odbyła się w marcu 2018 roku w Brukseli, natomiast oficjalna Polska premiera miała miejsce podczas 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Film bierze udział w konkursie dokumentów 42. Festiwalu Filmowego w Montrealu.

7 września o godzinie 21 zapraszamy do podcieni Muzeum na pokaz specjalny filmu Kichka: Life Is a Cartoon, koprodukcji MOCAK-u i Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen. Wstęp wolny. Więcej informacji >>

www.lifeisacartoon.com >>

reżyseria: Delfina Jałowik
produkcja: Jürgen Kaumkötter
scenariusz: Delfina Jałowik, Jürgen Kaumkötter
zdjęcia i montaż: Adam Uryniak
dźwięk: Stanisław Najmiec
konsultacja: Maria Anna Potocka
czas trwania: 75 min
rok produkcji: 2018
produkcja: Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Centrum Sztuk Prześladowanych w Solingen